- Start
   - Newsy
   - Zapowiedzi
   - Recenzje
   - Solucje
   - Galerie
   - Video
   - Linkownia
   - Pliki
   - Ekipa/Kontakt
   - Wyszukaj
   - FORUM
Zapowiedź: Dark Fall 3: Lost Souls       

dark_fallW piątą rocznicę zaginięcia Amy Heaven, inspektor Policji (czyli ty, drogi graczu) powraca do Dowerton, by raz jeszcze zbadać dawno opuszczone tereny stacji kolejowej i położonego nieopodal starego, złowrogiego hotelu. Nadchodzi czas konfrontacji z bolesną przeszłością. Sprawa Amy odcisnęła na życiu inspektora olbrzymie piętno. Niegdyś szanowany policjant stracił pracę i szacunek po tym, jak złamał zasady będąc przekonanym, że wreszcie dopadł winnego zaginięcia dziewczynki. Prasa nie zostawiła na nim suchej nitki, a on sam czuł się od tej chwili nawiedzany przez Amy. Teraz, po pięciu latach, postanawia rozprawić się z demonami przeszłości, a ty graczu będziesz musiał mu w tym pomóc.


Dark Fall 3: Lost Souls


Fabuła prezentuje się zachęcająco i nic dziwnego - odpowiedzialny za nią jest Jonathan Boakes, jeden z ojców sukcesu The Lost Crown. W grze aż kipi od tajemnic i niedomówień, na dodatek oprawa audiowizualna skutecznie potęguje i tak wystarczająco złowrogi klimat. Lokacje wyglądają staro, brudno i ponuro. Można sobie zadawać pytanie, czy dobranie takiego miejsca akcji nie miało przykryć niedostatków w talencie graficznym projektantów, jednak dociekanie tego nie ma większego sensu. Być może, patrząc obiektywnie, lokacje nie wyglądają najpiękniej, ale co najważniejsze dobrze komponują się z fabułą i klimatem gry. Główny cel został więc osiągnięty. Dark Fall nie jest grą do oglądania, lecz do przeżywania. Czy grając będziemy w stanie opanować strach ? Mam nadzieję, że nie do końca.


Dark Fall 3: Lost Souls


Tradycjonaliści mogą kręcić nosem, bowiem w Dark Fall potrzebna będzie zarówno odrobina zręczności, jak i refleksu. W dodatku zagadki występujące w grze są trudne, co sprawia, że możemy zapomnieć o łatwym i szybkim odrobieniu pańszczyzny i dołączeniu kolejnego tytułu do naszego dorobku. I bardzo dobrze - w dzisiejszych czasach, kiedy przesadne upraszczanie rozgrywki stało się swego rodzaju modą, przyda się wyjątek, świadczący o tym, że przygodówki są, wbrew pozorom, gatunkiem przeznaczonym dla istot myślących. Czas więc zacząć ćwiczenia nad zręcznością, refleksem i rozwiązywaniem zagadek. Bez tych umiejętności możemy nie przeżyć nocy w Dowerton.

Autor: Vicek, Dodano: wtorek, 27 lipca 2010 - 14:24, Czytano 2341 razy

Którego polskiego wydawcę gier uważasz za najlepszego?

[ Wyniki | Ankiety ]

Głosów: 4035

- The Testament of Sherlock Holm...
- Tajne Akta III
- The Testament of Sherlock Holm...
- Syberia III
- FACE NOIR - IL GATTO DAGLI ...
- Broken Sword 5
- Resonance
- Steam/TheIndieGala/The HumbleB...
- THE BOOK OF UNWRITTEN TALES - ...
- CYPHER: Tekstowa przygówka w s...
© Copyright 2005-2010 Przygodowki.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Przygodowki.pl 2007