- Start
   - Newsy
   - Zapowiedzi
   - Recenzje
   - Solucje
   - Galerie
   - Video
   - Linkownia
   - Pliki
   - Ekipa/Kontakt
   - Wyszukaj
   - FORUM
News: Konkurs Świąteczno-Noworoczny       

KonkursZ okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz zbliżającego się Nowego Roku 2012, redakcja forum życzy wszystkim użytkownikom szczęścia, zdrowia, spełnienia najskrytszych marzeń i dużo nowych przygodówek. Z tej okazji organizujemy wraz z firmą IQ Publishing –fundatorem nagród świąteczny konkurs, a nagrodami są gry wydane przez IQ Publishing w 2011 oraz dodatkowo gry niespodzianki od Gwiazdora.Więcej szczegółów znajdziecie na naszym forum.

Autor: Vicek, Dodano: środa, 21 grudnia 2011 - 21:46, Czytano 1264 razy
News: Captain Morgane and the Golden Turtle - nowy trailer.       

InformacjaCoraz większymi krokami nadchodzi spin-off gry So Blonde. Gra ma się pojawić 24 lutego. Tymczasem możemy obejrzeć nowy trailer.


Czytaj dalej

Autor: Adam, Dodano: poniedziałek, 19 grudnia 2011 - 21:04, Czytano 1288 razy
Newsy: Alternativa - Cyberpunkowa przygodówka        

InformacjaMorderstwo, władza i zdrada!
Cyberpunkowa przygodówka w planie wydawniczym IQ Publishing!

Firma IQ Publishing ma przyjemność poinformować, iż jej plan wydawniczy wzbogacił się o nową grę pt. Alternativa, przygodówkę osadzoną w świecie sci-fi i cyberpunk.
Alternativa to gra, która wciągnie od samego początku! Przepiękna grafika wykonana z olbrzymią szczegółowością, cyberpunkowy klimat, świetna, nietuzinkowa fabuła – to tylko nieliczne zalety tej niepowtarzalnej gry.
Interfejs Alternativy zbudowany jest na zasadach znanych ze sprawdzonych, klasycznych gier typu point & click.
Fabuła składa się z kilku krótszych opowieści, które prowadzą nas przez życie poszczególnych bohaterów, jak również przez fikcyjny świat w przyszłości.
Gra ukaże się w lutym 2012 roku i zostanie wydana w polskiej wersji językowej, w atrakcyjnej cenie 59,90 PLN.Opis gry

Alternativa to historia, która zabierze Cię do świata znacznie różniącego się od tego, jaki można sobie wyobrazić w 2045 r. Do świata zniszczonego przez wojnę i rewolucje, świata dowodzonego przez okrutną dyktaturę. Richard Boček żyje w tym świecie mając tylko jeden cel – nie wyróżniać się i przetrwać. Wydawało się to całkiem możliwe, aż do budowy nowego centrum korporacji Endora, gdzie pracował i został w tajemniczych okolicznościach zwolniony. Boček nie chce się podporządkować zaistniałej sytuacji i stawia opór. Ludzie, którzy podobnie myślą, stają po jego stronie. Niestety to wszystko nie jest takie proste jak by się mogło na pierwszy rzut oka wydawać. Richard zostaje oskarżony o morderstwo przy pierwszej próbie buntu ...
Podczas rozgrywki, gracz stopniowo poznaje świat Alternativy, jak również jego historię. Historia, klimat, życie bohaterów, nowo odkryte technologie - gracz łatwo uczy się wielu szczegółów o tym wszystkim co umożliwia mu bardziej zaangażować się w tę historię. Będzie chciał zobaczyć inne miejsca zniszczone i opuszczone przez wojny, rewolucje a szczególnie przez czas. Gracz będzie chciał wiedzieć, dlaczego pojawiają się cały czas nowe pytania o zdarzeniach pozornie banalnych.

Najważniejsze cechy
  • .oryginalna historia w pełni rozwiniętym świecie
  • .kontrola nad 3 głównymi bohaterami, również nad tymi złymi
  • .realne możliwości - gracz wybiera, komu i kiedy wierzyć, co wpływa na jego dalsze postępy w grze (istnieje więcej sposobów na postęp w grze tzw. replaybility)
  • .zastosowanie danych historycznych i naukowych
  • .towarzyszące sekwencje wideo, które podkręcają atmosferę lub przedstawiają jakąś historię
  • .w pełni trójwymiarowe postaci
  • .bardzo szczegółowe i dokładne lokalizacje 2D
  • .polska wersja językowa

Więcej informacji: Alternativa PL

Informacja prasowa

Autor: Urszula, Dodano: poniedziałek, 19 grudnia 2011 - 18:49, Czytano 1437 razy
News: Carol Reed: Amber's Blood w lutym.       

InformacjaÓsma część serii detektywistycznej Carol Reed pojawi się w pierwszym kwartale 2012 roku, a konkretniej w lutym. MDNA Games ujawniło również kilka informacji o grze.

W kolejnej odsłonie serii wcielimy się po raz kolejny w Carol - panią detektyw ze Szwecji. Jej wieloletnia przyjaciółka, Stina, prosi ją o pomoc w zbadaniu śmierci ojca. Nekrolog wskazuje na to, że zmarł o­n znacznie później niż przypuszczała. Podczas śledztwa Carol odkrywa, że historia rodziny Stiny jest bardziej mroczna i zawiła niż mogłoby się wydawać.
Standardowo gra będzie mieć widok pierwszoosobowy. Lokacje będą złożone ze zdjęć fotograficznych. Nie jest wymagana znajomość poprzednich części, gdyż historia jest całkowicie nowa.

Więcej informacji znaleźć można na oficjalnej stronie gry, gdzie już niedługo pojawić ma się demo.autor: Eramas   

Autor: NickT, Dodano: poniedziałek, 19 grudnia 2011 - 14:11, Czytano 1392 razy
Newsy: Kajko i Kokosz: Twierdza Czarnoksiężnika - poradnik       

InformacjaPragnę poinformować, że opublikowaliśmy na forum poradnik do gry Kajko i Kokosz: Twierdza Czarnoksiężnika. Gdyby ktoś miał jakiekolwiek problemy w trakcie rozgrywki, może z niego skorzystać, choć zachęcamy do samodzielnego  rozwiązywania zagadek.

Aby dostać się do poradnika, kliknijcie na umieszczoną poniżej okładkę gry.

http://forum.przygodowki.pl/kajko-i-kokosz-seria-gier/9120-kajko-i-kokosz-twierdza-czarnoksieznika-solucja-poradnik.html

Autor: Urszula, Dodano: poniedziałek, 19 grudnia 2011 - 10:45, Czytano 3975 razy

<   1234567891011121314151617181920212232425262   >

Którego polskiego wydawcę gier uważasz za najlepszego?

[ Wyniki | Ankiety ]

Głosów: 4035

- The Testament of Sherlock Holm...
- Tajne Akta III
- The Testament of Sherlock Holm...
- Syberia III
- FACE NOIR - IL GATTO DAGLI ...
- Broken Sword 5
- Resonance
- Steam/TheIndieGala/The HumbleB...
- THE BOOK OF UNWRITTEN TALES - ...
- CYPHER: Tekstowa przygówka w s...
© Copyright 2005-2010 Przygodowki.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Przygodowki.pl 2007