- Start
   - Newsy
   - Zapowiedzi
   - Recenzje
   - Solucje
   - Galerie
   - Video
   - Linkownia
   - Pliki
   - Ekipa/Kontakt
   - Wyszukaj
   - FORUM
News: The Secret of Monkey Island tematem drugiego odcinka GameStory       

InformacjaGameStory to nowy cykl programów poświęconych legendarnym grom wideo.

Wybieramy najciekawsze wydarzenia sprzed kilkudziesięciu lub kilku lat i staramy się mówić o tym, co w grach ważne i ciekawe. Nie zajmujemy się recenzowaniem gier, bo tytuły o których mówimy mają zagwarantowane miejsce w panteonie sław. Chodzi nam o wskazywanie momentów, gdy jarmarczna zabawa przekształca się w historię nie tylko gier, ale również całej popkultury. Gamestory to opowieść o tym jak rodziły się legendy świata gier.

Interaktywna podróż do korzeni przemysłu, który dostarcza rozrywkę setkom milionów ludzi na planecie Ziemia.


Program prowadzi Piotr "Micz" Mańkowski, autor "Cyfrowych marzeń", współautor Biblii komputerowego gracza, znany także m.in. z czasopism Secret Service i Reset.

gamestory

Obecnie przygodówki ukryły się w niszy, jedynie okazjonalnie przedostając się do mainstreamu. Kiedyś jednak nie tylko potrafiły konkurować z innymi gatunkami gier, ale nawet biły je na głowę pod względem popularności.

Dzięki drugiemu odcinkowi GameStory, możemy raz jeszcze przypomnieć sobie złotą erę przygodówek.
Piotr Mańkowski opowiada nam o The Secret of Monkey Island, wspominając także o takich tytułach jak King's Quest, Maniac Mansion, Zak McKracken and the Alien Mindbenders, Loom czy The Dig.
Warto obejrzeć (polecam także pierwszy odcinek opowiadający o Super Mario Bros) i poznać historię gier komputerowych od podszewki. Jeśli projekt GameStory będzie utrzymywał poziom dwóch pierwszych odcinków, to jestem spokojny o komputerową edukację młodego pokolenia graczy.

GAMESTORY EPIZOD 2: THE SECRET OF MONKEY ISLAND

STRONA INTERNETOWA PROJEKTU GAMESTORY

Autor: Vicek, Dodano: czwartek, 19 maja 2011 - 19:48, Czytano 1118 razy
Newsy: Nasza baza wzbogaciła się o dwie kolejne recenzje.       

InformacjaOstatnio często możemy się pochwalić nowymi tekstami - powstają solucje i recenzje, a nasi publicyści pracują jak mróweczki. Tym razem do bazy dopisaliśmy dwie nowe recenzje, autorką których jest vaapu. Pracowitej koleżance dziękujemy, a zainteresowanych starymi, niemal 30-letnimi przygodówkami, odsyłamy do recenzji dwóch pierwszych części King's Quest.

KING'S QUEST: QUEST FOR THE CROWN

KING'S QUEST 2: ROMANCING THE THRONE

Autor: Urszula, Dodano: czwartek, 19 maja 2011 - 19:13, Czytano 900 razy
Newsy: The Tiny Bang Story - edycja specjalna       

asylumINFORMACJA PRASOWA IQ Publishing ma przyjemność poinformować o szczegółach wydania gry TINY BANG STORY, która już jutro trafi na półki sklepowe w całej Polsce. Jednocześnie przypominamy, że Polska będzie pierwszym krajem, w którym odbędzie się pudełkowa premiera gry! Gra ukaże się w niezwykle atrakcyjnej edycji – wydana zostanie w metalizowanym, połyskującym lakierem, stylizowanym opakowaniu w kolorze niebieskim, wraz z dwuformatową płytą z grą w polskiej wersji językowej na platformę PC i MAC oraz kolorowym plakatem – świetnym dodatkiem dla wszystkich fanów tej oryginalnej produkcji! Dodatkowo, dla wszystkich klientów sieci Empik przygotowaliśmy wersję specjalną THE TINY BANG STORY. W skład tej edycji wejdzie płyta z grą, plakat, metalizowane opakowanie, stylizowane niebieskie pudełko oraz dodatkowa płyta w formacie CD Audio z oficjalnym soundtrackiem z gry zawierającym 10 klimatycznych utworów, które doskonale umilą czas np. w podróży, w wolnym czasie etc. Wersja specjalna dostępna będzie w salonach sieci Empik na terenie całego kraju oraz w sklepie Empik.com. Cena tej wyjątkowej edycji została ustalona na poziomie 49,90 PLN. Przypomnijmy - w porównaniu z wersją Steam (wersja elektroniczna gry) kosztującą 14,99 EUR (ok. 60 PLN), cena edycji specjalnej jest o ponad 10 PLN niższa!

Autor: Urszula, Dodano: środa, 18 maja 2011 - 15:14, Czytano 1311 razy
Newsy: The Tiny Bang Story - nowy konkurs       

KonkursPragniemy wraz z firma IQ Publishing zaprosić wszystkich wielbicieli gier przygodowych do udziału w konkursie na forum. przygodowki.pl . Mamy do rozdania kilka egzemplarzy gry The Tiny Bang Story, której premiera jest właśnie dzisiaj.

Przypomnijmy, że według dystrybutora The Tiny Bang Story to pozycja obowiązkowa dla wszystkich, którzy zachwycili się oryginalnością, pomysłowością i „nowym oddechem” w grach, który zawdzięczamy twórcom Machinarium. Podobnie jak doceniona przez media branżowe i graczy na całym świecie opowieść o małym robocie, tak i The Tiny Bang Story, gra studia Colibri Games, to propozycja, która wprowadza „świeże” spojrzenie na rozrywkę oferując niepowtarzalną, wciągająca po uszy historię, pełną świetnych zagadek, łamigłówek i zadań, które przykują do monitorów na długi czas!
Liczne łamigłówki, przepiękna, ręcznie rysowana grafika i niesamowita, klimatyczna ścieżka dźwiękowa to niewątpliwe atuty tej gry, która wzorem Machinarium rewolucjonizuje rynek gier przygodowych!

Najważniejsze cechy:
•     fantastyczna przygoda w stylu gry Machinarium
•     5 rozdziałów wymagających wykorzystania intelektu
•     gra zawiera liczne zagadki i łamigłówki
•     rewelacyjna, ręcznie rysowana oprawa graficzna
•     przepiękna, budująca nastój w grze muzyka
•     polska wersja językowa!

     Więcej o grze

Autor: Urszula, Dodano: wtorek, 17 maja 2011 - 09:21, Czytano 1399 razy
Newsy: Brama Zdrajców (Traitors Gate) - Solucja, Poradnik       

InformacjaJest dostępny kolejny poradnik na forum - tym razem do gry Brama Zdrajców (Traitors Gate). Jego autorką jest overmotional, której dziękujemy. Wszystkich zainteresowanych poradnikiem zapraszamy
Brama Zdrajców (Traitors Gate) - poradnik

Autor: Urszula, Dodano: niedziela, 15 maja 2011 - 20:18, Czytano 982 razy

<   1111213141516171819202122232425262728293031323334353637475767   >

Którego polskiego wydawcę gier uważasz za najlepszego?

[ Wyniki | Ankiety ]

Głosów: 4032

- The Testament of Sherlock Holm...
- Tajne Akta III
- The Testament of Sherlock Holm...
- Syberia III
- FACE NOIR - IL GATTO DAGLI ...
- Broken Sword 5
- Resonance
- Steam/TheIndieGala/The HumbleB...
- THE BOOK OF UNWRITTEN TALES - ...
- CYPHER: Tekstowa przygówka w s...
© Copyright 2005-2010 Przygodowki.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Przygodowki.pl 2007