- Start
   - Newsy
   - Zapowiedzi
   - Recenzje
   - Solucje
   - Galerie
   - Video
   - Linkownia
   - Pliki
   - Ekipa/Kontakt
   - Wyszukaj
   - FORUM

Kategoria: Newsy

Teksty opublikowane w tej kategorii.

<   12345678910111213141516171819202122   >

Newsy: Premiera "Serca Dzwonu"       

Handlarka OpowieściAmatorskie, niezależne przygodówki mają na świecie sporą rzeszę fanów. Mogło by się wydawać, że wśród polskich graczy nie cieszą się o­ne takim zainteresowaniem, na jakie zasługują. Na szczęście ta sytuacja może się zmienić. Wszystko za sprawą naszego rodaka, Marka Rudowskiego, i jego gry „Handlarka Opowieści”. Całkiem niedawno wyżej wymieniony pan wraz z Pastel Games wydał poboczny projekt zatytułowany „Serce Dzwonu”. W grę można zagrać pod tym adresem.

Informację podała kajamira.

Autor: Ronzbig1, Dodano: poniedziałek, 04 października 2010 - 16:19, Czytano 1019 razy
Newsy: Myst na srebrnym ekranie       

MystO ekranizacjach gier słyszymy co jakiś czas. Jedne są lepsze, drugie (na czele z produkcjami niesławnego Uwe’a Bolla) gorsze. Przygodówki są jednak jakoś w tym gronie pomijane. Dlatego też wzbudza ciekawość fakt, że coraz głośniej i z większą śmiałością mówi się o ekranizacji jednej z najbardziej znanych gier w gatunku, kultowego Mysta. O to, co mówi o filmie mówi Rand Miller, współzałożyciel studia Cyan (pełna wersja jego przedmowy o projekcie tutaj):

Czytaj dalej

Autor: Ronzbig1, Dodano: niedziela, 03 października 2010 - 10:54, Czytano 1180 razy
Newsy: Black Mirror 3 w lutym 2010?       

Black Mirror 3Zgodnie z odwieczną tradycją, gdy u nas nie ukazała się jeszcze druga część opowieści o klątwie rodu Gordonów, za granicą podawane są coraz dokładniejsze informacje o premierze Black Mirror 3. Jak donosi angielski wydawca gry, Lace Mamba Global, tytuł powinien się ukazać w pierwszym kwartale przyszłego roku, najprawdopodobniej w lutym. Jeszcze lepiej mają nasi sąsiedzi zza Odry, którzy mogą grać już od 5 listopada tego roku. Na osłodę oczekiwania zachęcam do obejrzenia trailera z gry lub odwiedzenia strony producenta, gdzie znajdują się też screenshoty z gry.

Autor: Ronzbig1, Dodano: środa, 29 września 2010 - 19:46, Czytano 1673 razy
Newsy: Good Old Games- kończy działalność       

InformacjaJak poinformował nas wujo444, serwis Good Old Games kończy swoją działalność. Na stronie internetowej GOG znalazło się oświadczenie cyt:

"Musieliśmy ostatnio poważnie przemyśleć, czy jesteśmy w stanie utrzymywać przy życiu GOG.com w jego obecnej formie. Od jakiegoś czasu debatowaliśmy na ten temat i niestety podjęliśmy decyzję, iż GOG.com po prostu nie może pozostać w swojej obecnej formie.
Jesteśmy wdzięczni za wsparcie, które otrzymaliśmy od was wszystkich przez dwa ostatnie lata. Praca w GOG.com była wielką przygodą dla nas wszystkich, i niezapomnianą podróżą w przeszłość, po długiej i cudownej historii pecetowego grania. Nie oznacza to, że myśl stojąca za GOG.com zginęła na zawsze. Zamykamy serwis, i zostawiamy tę erę za sobą w chwili, gdy czekają na nas kolejne wyzwania.
Uwaga natury technicznej. W tym tygodniu wprowadzimy w życie rozwiązanie, które pozwoli wszystkim ponownie pobrać ich gry. Śledźcie tę stronę i nasze aktualizacje na Twitterze i Facebooku.”

Pewnie każdy, kto korzystał z usług tego serwisu poczuje żal, że kolejna firma odchodzi w zapomnienie, z powodu kłopotów finansowych. Z drugiej zaś strony, całe zło i upadek serwisu wiąże się ze sprzedażą gier bez DRMu. Czy to nie jest kręcenie bata na samego siebie?

Autor: Urszula, Dodano: poniedziałek, 20 września 2010 - 13:40, Czytano 963 razy
Newsy: Niewypłacalność The Games Company       

InformacjaKryzys dotyka nie tylko naszych rodzimych producentów gier komputerowych. Kłopoty finansowe ma również niemiecki wydawca The Games Company. Znamy go z takich tytułów jak: Everlight, Simon the Sorcerer 4 i 5, Goin' Downtown. Firma ogłosiła niewypłacalność, dwaj dyrektorzy (Markus Malti i Carsten Strehse) złożyli wypowiedzenie, a wkrótce w ślad za nimi poszli kolejni pracownicy. Jest jednak promyczek nadziei dla graczy, ponieważ osoby, które odeszły z niewypłacalnej firmy, założyły własną pod nazwą Just-a-game. Oby zaczęli prężnie działać i wydawać gry w naszym ulubionym gatunku.

Autor: Urszula, Dodano: sobota, 04 września 2010 - 15:27, Czytano 991 razy

<   12345678910111213141516171819202122   >

Którego polskiego wydawcę gier uważasz za najlepszego?

[ Wyniki | Ankiety ]

Głosów: 4035

- The Testament of Sherlock Holm...
- Tajne Akta III
- The Testament of Sherlock Holm...
- Syberia III
- FACE NOIR - IL GATTO DAGLI ...
- Broken Sword 5
- Resonance
- Steam/TheIndieGala/The HumbleB...
- THE BOOK OF UNWRITTEN TALES - ...
- CYPHER: Tekstowa przygówka w s...
© Copyright 2005-2010 Przygodowki.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Przygodowki.pl 2007