- Start
   - Newsy
   - Zapowiedzi
   - Recenzje
   - Solucje
   - Galerie
   - Video
   - Linkownia
   - Pliki
   - Ekipa/Kontakt
   - Wyszukaj
   - FORUM

Kategoria: Newsy

Teksty opublikowane w tej kategorii.

<   12345678910111213141516171819202122   >

Newsy: Nowy projekt studia Phoenix Online       

InformacjaTwórca darmowej gry przygodowej The Silver Lining, studio Phoenix O­nline, rozpoczęło produkcję swojego pierwszego komercyjnego tytułu Cognition: An Erica Reed Thriller.
Fabuła gry tworzona jest we współpracy z Jane Jensen i opowiada o agentce FBI, obdarzonej wyjątkowymi zdolnościami paranormalnymi. Erica Reed, po dotknięciu przedmiotu, potrafi zobaczyć zdarzenia z przeszłości, które są z nim związane. Podczas kolejnego śledztwa zauważa, że na miejsce zbrodni zostały podrzucone przedmioty, które mogą być wskazówkami jedynie dla kogoś z jej zdolnościami. Czyżby ktoś odkrył jej sekret?
Nie wiadomo, kiedy gra zostanie do końca zrealizowana, ponieważ studio boryka się z problemami finansowymi. Twórcy zapewniają jednak, że brak dodatkowych funduszy nie przeszkodzi w jej wydaniu, może tylko znacznie je opóźnić. Projekt można wspomóc na oficjalnej stronie gry.
Więcej informacji na naszym forum.

Autor: NickT, Dodano: środa, 02 listopada 2011 - 11:43, Czytano 1120 razy
Newsy: Pierwszy epizod politycznego thrillera Shadows on the Vatican już wkrótce       

InformacjaTropiciele mrocznych tajemnic Kościoła rodem z powieści Dana Browna będą niedługo mieli powód do radości, a wszystko za sprawą nowego przygodowego thrillera, Shadows o­n the Vatican. Wcielimy się w nim w rolę byłego amerykańskiego duchownego, Jamesa Murphy’ego, który otrzymuje pewnego dnia niepokojący telefon od swojego przyjaciela i wyrusza, by spotkać się z nim w Rzymie. Na miejscu dowiaduje się, że wraz z jego przyjacielem zniknęła teczka pełna dokumentów, które nie powinny się dostać w niepowołane ręce. Poznając zazdrośnie strzeżone sekrety Watykanu, James odbędzie również duchową podróż u boku niecodziennego towarzysza.
Gra, luźno zainspirowana książką Davida Yallopa „W imieniu Boga”, ma się ukazać na PC w czterech epizodach, z których pierwszego możemy oczekiwać jeszcze przed końcem roku.

Autor: Urszula, Dodano: sobota, 29 października 2011 - 21:34, Czytano 1196 razy
Newsy: Kajko i Kokosz: Twierdza Czarnoksiężnika w planach Cenegi       

InformacjaINFORMACJA PRASOWA!!!

KAJKO I KOKOSZ: TWIERDZA CZARNOKSIĘŻNIKA
W PLANIE WYDAWNICZYM FIRMY CENEGA!
Powrót kultowych komiksowych bohaterów!
27.10.2011 r., Warszawa – Firma Cenega ogłasza, że na mocy umowy z Wydawnictwem Egmont, stała się wyłącznym dystrybutorem gry Kajko i Kokosz: Twierdza Czarnoksiężnika na terenie Polski. Przeznaczona na PC gra przygodowa pozwoli dzieciom i ich rodzicom wcielić się w znanych komiksowych bohaterów i rozwiązać problemy grodu Mirmiłowo. Gra ukaże się pod koniec roku.

Kajko i Kokosz: Twierdza Czarnoksiężnika
to tradycyjna gra przygodowa typu point’n’click, stylem nawiązująca do klasyki gatunku, przedstawiająca nowe przygody dwójki polskich kultowych bohaterów komiksowych – Kajka i Kokosza. Każda z ponad 40 lokacji gry jest pieczołowicie malowana, by jak najlepiej oddać niezwykły charakter i styl komiksów. Potęguje to charakterystyczny dla komiksów Janusza Christy humor, który rozbawi zarówno dzieci, jak i rodziców.

Do Mirmiłowa przybywają kupcy z zachodu, a pomiędzy nimi podstępny Hodon, który wyolbrzymiając ambicje mieszkańców próbuje osiągnąć znane tylko sobie niecne cele. Aby poznać tajemnice Hodona, jako Kajko i Kokosz gracze przemierzą dopracowany graficznie i wierny komiksowemu oryginałowi świat oraz sprawdzą się w wielu mini-grach.


Główne cechy:
  • Bajkowa grafika idealnie oddająca klimat komiksów – ponad 40 przepięknych lokacji.
  • Wzorowany na komiksach wielopoziomowy humor.
  • Klasyczna przygodówka z kultowymi bohaterami.
  • 15 logicznych i zręcznościowych mini gier.
  • Gra w pełnej polskiej wersji językowej.

Wszyscy, którzy zafascynowani są przygodami dwóch słowiańskich wojów, mogą liczyć na kolejną dawkę śmiechu w komiksach i grze planszowej wydawnictwa Egmont.

Czytaj dalej

Autor: Urszula, Dodano: czwartek, 27 października 2011 - 19:14, Czytano 1445 razy
Newsy: Drawn: Trail of Shadows już dostępna!       

InformacjaEdycja kolekcjonerska trzeciej części bajkowej serii Drawn już do kupienia na stronie producenta Big Fish Games.
Historia opowiedziana w grze zatytułowanej Drawn: Trail of Shadows jest prequelem poprzednich części i rozgrywa się w czasach, kiedy znana z pierwszej części (Drawn: The Painted Tower) księżniczka Iris była jeszcze małą dziewczynką. Bohaterem opowieści jest mały chłopiec, który posiadł umiejętność  tworzenia magicznych, ożywających obrazów. Kiedy jednak chłopca porywa zły czarodziej, gracz ma za zadanie przywrócenie porządku w świecie pogrążonym w chaosie.
Edycja kolekcjonerska zawiera dodatkowy rozdział, tapety i próbki muzyki z gry. Wydanie standardowe ma się pojawić w najbliższych tygodniach.
Więcej na naszym forum.

Autor: NickT, Dodano: czwartek, 27 października 2011 - 14:15, Czytano 1215 razy
Newsy: Czwarta część przygód profesora Laytona już w sprzedaży       

InformacjaCzwarta część przygód profesora Laytona, zatytułowana Professor Layton and the Last Specter, trafiła do sklepów w Ameryce Północnej.
Gra opowiada nam historię, która wydarzyła się przed zdarzeniami znanymi fanom z pierwszej części serii. Nasz bohater, Hershel Layton, odpowiada na wezwanie zawarte w liście swego przyjaciela i podąża do nawiedzonej wioski aby stawić czoło nocnej zjawie. Przy okazji rozwiązywania licznych i zróżnicowanych łamigłówek gracz poznaje również okoliczności pierwszego spotkania profesora z jego późniejszymi współpracownikami, znanymi z wcześniejszych gier.
W przyszłym miesiącu gra ma się ukazać w Wielkiej Brytanii pod tytułem Professor Layton and the Spectre's Call.
Tak jak i wszystkie poprzednie odsłony, gra przeznaczona jest na platformę Nintendo DS.
Więcej informacji możecie znaleźć na naszym forum.

Autor: NickT, Dodano: czwartek, 27 października 2011 - 13:16, Czytano 1111 razy

<   12345678910111213141516171819202122   >

Którego polskiego wydawcę gier uważasz za najlepszego?

[ Wyniki | Ankiety ]

Głosów: 4035

- The Testament of Sherlock Holm...
- Tajne Akta III
- The Testament of Sherlock Holm...
- Syberia III
- FACE NOIR - IL GATTO DAGLI ...
- Broken Sword 5
- Resonance
- Steam/TheIndieGala/The HumbleB...
- THE BOOK OF UNWRITTEN TALES - ...
- CYPHER: Tekstowa przygówka w s...
© Copyright 2005-2010 Przygodowki.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Przygodowki.pl 2007