- Start
   - Newsy
   - Zapowiedzi
   - Recenzje
   - Solucje
   - Galerie
   - Video
   - Linkownia
   - Pliki
   - Ekipa/Kontakt
   - Wyszukaj
   - FORUM

Kategoria: Newsy

Teksty opublikowane w tej kategorii.

    12345678910111213141516171819202122   >

Newsy: Techland startuje z „Akademią Twórców Gier”       

Informacja


Techland Sp z o.o. INFORMACJA PRASOWA
Wrocław 09 luty 2012
ul. J. Szczyrki 12     
54-426 Wrocław, Polska     

Techland startuje z

„Akademią Twórców Gier”Firma Techland, wiodący polski producent gier wideo, ma przyjemność zaprosić do udziału w pierwszej edycji Akademii Twórców Gier. To jedyna w swoim rodzaju inicjatywa edukacyjna, dzięki której każdy może spróbować swoich sił przy tworzeniu nowoczesnej, interaktywnej rozrywki.

Pierwsza edycja Akademii poświęcona jest projektowaniu poziomów do gier -Level Design- i opiera się na wykorzystaniu profesjonalnego edytora ChromEd, którego codziennie używa zespół designerów Techlandu.

Tym, co wyróżnia kursy Akademii Twórców Gier, jest maksymalna przystępność materiałów, które pozwolą nawet całkowitym nowicjuszom zbudować własny fragment gry. Moduły tekstowe napisane zostały w języku polskim, a towarzyszą im pomocne filmy instruktażowe. Uczestnicy mogą również zwracać się z pytaniami do merytorycznych opiekunów kursu, którymi są w tym wypadku projektanci poziomów gier z firmy Techland.

Kurs jest dostępny bezpłatnie dla wszystkich chętnych od 13 lutego do 13 kwietnia 2012. Osoby, które zmierzą się ze wszystkimi zadaniami i prześlą efekty swojej pracy do oceny opiekunom akcji, otrzymają certyfikat ukończenia kursu. Najlepsi mają szansę na zatrudnienie w firmie Techland, dodatkowo wśród uczestników rozlosujemy nagrody.

Więcej informacji na www.akademia.techland.pl

W razie dodatkowych pytań proszę o kontakt Panem Błażejem Krakowiakiem:
Tel: + 48 71 354 55 10
Mail: blazej.krakowiak@techland.pl


Autor: Urszula, Dodano: poniedziałek, 13 lutego 2012 - 16:41, Czytano 1906 razy
Newsy: Szczęśliwego Nowego Roku 2012       

InformacjaDużo zdrowia, spełnienia najskrytszych marzeń, samych pogodnych dni, życzymy użytkownikom forum i miłośnikom gier przygodowych.Autor: Urszula, Dodano: niedziela, 01 stycznia 2012 - 01:31, Czytano 1982 razy
Newsy: Ruszyła oficjalna strona gry The Lost Chronicles of Zerzura.       

InformacjaJak poinformował nas jeden z forumowiczów, Ilcoron, najnowsza produkcja studia Cranberry Productions, odpowiedzialnego m.in. za dwie części serii Black Mirror, doczekała się swojej oficjalnej strony internetowej. Znajdziemy na niej kilka nowych screenshotów, concept artów oraz prezentacje bohaterów.

The Lost Chronicles of Zerzura jest tradycyjną przygodówką point&click, w której zwiedzimy przeróżne miejsca, spotkamy wiele postaci i rozwiążemy łamigłówki o różnym stopniu trudności.
Grę rozpoczniemy w Barcelonie i wcielimy się w Feodora, który razem ze swoim bratem Ramonem skonstruował statek powietrzny. Niestety bracia nie mają możliwości wspólnego przetestowania swojego dzieła, gdyż Ramon zostaje porwany przez Inkwizycję. Feodor jest zmuszony pokierować maszyną w pojedynkę, aby uciec przed wrogami. W grze posłużono się silnikiem z Black Mirror III, który został jednak nieco udoskonalony.


Premiera gry przewidziana jest na pierwszy kwartał 2012 roku. W planie wydawniczym dtp enterainment widnieje data 3 luty 2012.     

autor: Eramas    

Autor: Urszula, Dodano: piątek, 23 grudnia 2011 - 16:51, Czytano 2005 razy
Newsy: The Testament of Sherlock Holmes - nowy trailer.       

InformacjaFrogwares udostępniło nowy trailer najnowszej części przygód słynnego detektywa, Sherlocka Holmesa.Tym razem skupia się o­n na postaci Watsona i prezentuje najważniejsze informacje z jego punktu widzenia. W świetle ostatnich wydarzeń Watson martwi się o swojego przyjaciela, Sherlocka Holmesa, gdyż ten nie jest sobą. Utrudnia prowadzone śledztwo, w którym jest głównym podejrzanym, np. poprzez niszczenie dowodów. Video ukazuje mroczniejszą część gry oraz prezentuje nowy, specjalnie przygotowany dla tej produkcji silnik gry.The Testament of Sherlock Holmes ma pojawić się na półkach sklepowych w ciągu następnych kilku miesięcy.    

autor: Eramas     

Autor: Urszula, Dodano: piątek, 23 grudnia 2011 - 09:38, Czytano 1847 razy
Newsy: Alternativa - Cyberpunkowa przygodówka        

InformacjaMorderstwo, władza i zdrada!
Cyberpunkowa przygodówka w planie wydawniczym IQ Publishing!

Firma IQ Publishing ma przyjemność poinformować, iż jej plan wydawniczy wzbogacił się o nową grę pt. Alternativa, przygodówkę osadzoną w świecie sci-fi i cyberpunk.
Alternativa to gra, która wciągnie od samego początku! Przepiękna grafika wykonana z olbrzymią szczegółowością, cyberpunkowy klimat, świetna, nietuzinkowa fabuła – to tylko nieliczne zalety tej niepowtarzalnej gry.
Interfejs Alternativy zbudowany jest na zasadach znanych ze sprawdzonych, klasycznych gier typu point & click.
Fabuła składa się z kilku krótszych opowieści, które prowadzą nas przez życie poszczególnych bohaterów, jak również przez fikcyjny świat w przyszłości.
Gra ukaże się w lutym 2012 roku i zostanie wydana w polskiej wersji językowej, w atrakcyjnej cenie 59,90 PLN.Opis gry

Alternativa to historia, która zabierze Cię do świata znacznie różniącego się od tego, jaki można sobie wyobrazić w 2045 r. Do świata zniszczonego przez wojnę i rewolucje, świata dowodzonego przez okrutną dyktaturę. Richard Boček żyje w tym świecie mając tylko jeden cel – nie wyróżniać się i przetrwać. Wydawało się to całkiem możliwe, aż do budowy nowego centrum korporacji Endora, gdzie pracował i został w tajemniczych okolicznościach zwolniony. Boček nie chce się podporządkować zaistniałej sytuacji i stawia opór. Ludzie, którzy podobnie myślą, stają po jego stronie. Niestety to wszystko nie jest takie proste jak by się mogło na pierwszy rzut oka wydawać. Richard zostaje oskarżony o morderstwo przy pierwszej próbie buntu ...
Podczas rozgrywki, gracz stopniowo poznaje świat Alternativy, jak również jego historię. Historia, klimat, życie bohaterów, nowo odkryte technologie - gracz łatwo uczy się wielu szczegółów o tym wszystkim co umożliwia mu bardziej zaangażować się w tę historię. Będzie chciał zobaczyć inne miejsca zniszczone i opuszczone przez wojny, rewolucje a szczególnie przez czas. Gracz będzie chciał wiedzieć, dlaczego pojawiają się cały czas nowe pytania o zdarzeniach pozornie banalnych.

Najważniejsze cechy
  • .oryginalna historia w pełni rozwiniętym świecie
  • .kontrola nad 3 głównymi bohaterami, również nad tymi złymi
  • .realne możliwości - gracz wybiera, komu i kiedy wierzyć, co wpływa na jego dalsze postępy w grze (istnieje więcej sposobów na postęp w grze tzw. replaybility)
  • .zastosowanie danych historycznych i naukowych
  • .towarzyszące sekwencje wideo, które podkręcają atmosferę lub przedstawiają jakąś historię
  • .w pełni trójwymiarowe postaci
  • .bardzo szczegółowe i dokładne lokalizacje 2D
  • .polska wersja językowa

Więcej informacji: Alternativa PL

Informacja prasowa

Autor: Urszula, Dodano: poniedziałek, 19 grudnia 2011 - 18:49, Czytano 1437 razy

    12345678910111213141516171819202122   >

Którego polskiego wydawcę gier uważasz za najlepszego?

[ Wyniki | Ankiety ]

Głosów: 4035

- The Testament of Sherlock Holm...
- Tajne Akta III
- The Testament of Sherlock Holm...
- Syberia III
- FACE NOIR - IL GATTO DAGLI ...
- Broken Sword 5
- Resonance
- Steam/TheIndieGala/The HumbleB...
- THE BOOK OF UNWRITTEN TALES - ...
- CYPHER: Tekstowa przygówka w s...
© Copyright 2005-2010 Przygodowki.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Przygodowki.pl 2007