- Start
   - Newsy
   - Zapowiedzi
   - Recenzje
   - Solucje
   - Galerie
   - Video
   - Linkownia
   - Pliki
   - Ekipa/Kontakt
   - Wyszukaj
   - FORUM

Kategoria: News

Teksty opublikowane w tej kategorii.

<   123456789101112131415161718192021222324252636   >

News: Premiera Alpha Polaris       

InformacjaKilka dni temu swoją światową premierę miała mroczna przygodówka Alpha Polaris. Wersję elektroniczną gry można zakupić na oficjalnej stronie internetowej producenta - firmy Turmoil Games. Wszystkim polskim graczom radzimy jednak zaczekać jeszcze tydzień, bowiem już pierwszego lipca na półkach sklepowych pojawią się świeżutkie, polskojęzyczne egzemplarze Alpha Polaris. Przypomnijmy, że dystrybutorem gry jest IQ Publishing. Wszystkich niecierpliwych zachęcamy do obejrzenia trailera.

Autor: Vicek, Dodano: niedziela, 26 czerwca 2011 - 12:21, Czytano 1038 razy
News: Demo Distorted jest już dostępne!       

DistortedDemo gry przygodowej "Distorted" od dziś dostępne jest w sieci na stronie www.distortedgame.pl! "Distorted" to obecnie największy niekomercyjny polski projekt niezależny. Gra będzie całkowicie darmowa, bowiem ideą jest nie profit, lecz ugruntowanie w naszym kraju mody na tworzenie tytułów indie i zarazem próba przywrócenia popularności grom przygodowym, które w swej formie najbardziej zbliżone są do literatury. Czytaj dalej

Autor: Vicek, Dodano: środa, 15 czerwca 2011 - 14:54, Czytano 1507 razy
News: Przygodówki.pl patronem medialnym gry Alpha Polaris!       

InformacjaMiło nam poinformować, że portal Przygodowki.pl objął patronat medialny nad grą Alpha Polaris. Przypomnijmy, że według dystrybutora, firmy IQ Publishing, Alpha Polaris jest klasyczną grą przygodową typu point & click utrzymaną w konwencji mrożącego krew w żyłach horroru.Wszystkich zainteresowanych odsyłamy do anglojęzycznego dema.

Autor: Vicek, Dodano: środa, 08 czerwca 2011 - 23:53, Czytano 1146 razy
News: Trzecia część Black Mirror już w Polsce!       

Black Mirror 3Jeszcze kilka tygodni temu mówiło się, że trzecia część The Black Mirror trafi do Polski dopiero na jesieni. Tymczasem okazało się, że firma City Interactive znacznie przyspieszyła termin wydania gry, która... już wczoraj trafiła na półki sklepowe. Wiadomość jest dość zaskakująca, podobnie zaskakująca jest cena, która wynosi zaledwie 29,90 zł. Miejmy nadzieję, że nie jest to jedynie jednostkowy przypadek lecz zapowiedź zmiany polityki cenowej wydawców przygodówek.

Autor: Vicek, Dodano: czwartek, 02 czerwca 2011 - 23:34, Czytano 1025 razy
News: The Secret of Monkey Island tematem drugiego odcinka GameStory       

InformacjaGameStory to nowy cykl programów poświęconych legendarnym grom wideo.

Wybieramy najciekawsze wydarzenia sprzed kilkudziesięciu lub kilku lat i staramy się mówić o tym, co w grach ważne i ciekawe. Nie zajmujemy się recenzowaniem gier, bo tytuły o których mówimy mają zagwarantowane miejsce w panteonie sław. Chodzi nam o wskazywanie momentów, gdy jarmarczna zabawa przekształca się w historię nie tylko gier, ale również całej popkultury. Gamestory to opowieść o tym jak rodziły się legendy świata gier.

Interaktywna podróż do korzeni przemysłu, który dostarcza rozrywkę setkom milionów ludzi na planecie Ziemia.


Program prowadzi Piotr "Micz" Mańkowski, autor "Cyfrowych marzeń", współautor Biblii komputerowego gracza, znany także m.in. z czasopism Secret Service i Reset.

gamestory

Obecnie przygodówki ukryły się w niszy, jedynie okazjonalnie przedostając się do mainstreamu. Kiedyś jednak nie tylko potrafiły konkurować z innymi gatunkami gier, ale nawet biły je na głowę pod względem popularności.

Dzięki drugiemu odcinkowi GameStory, możemy raz jeszcze przypomnieć sobie złotą erę przygodówek.
Piotr Mańkowski opowiada nam o The Secret of Monkey Island, wspominając także o takich tytułach jak King's Quest, Maniac Mansion, Zak McKracken and the Alien Mindbenders, Loom czy The Dig.
Warto obejrzeć (polecam także pierwszy odcinek opowiadający o Super Mario Bros) i poznać historię gier komputerowych od podszewki. Jeśli projekt GameStory będzie utrzymywał poziom dwóch pierwszych odcinków, to jestem spokojny o komputerową edukację młodego pokolenia graczy.

GAMESTORY EPIZOD 2: THE SECRET OF MONKEY ISLAND

STRONA INTERNETOWA PROJEKTU GAMESTORY

Autor: Vicek, Dodano: czwartek, 19 maja 2011 - 19:48, Czytano 1122 razy

<   123456789101112131415161718192021222324252636   >

Którego polskiego wydawcę gier uważasz za najlepszego?

[ Wyniki | Ankiety ]

Głosów: 4033

- The Testament of Sherlock Holm...
- Tajne Akta III
- The Testament of Sherlock Holm...
- Syberia III
- FACE NOIR - IL GATTO DAGLI ...
- Broken Sword 5
- Resonance
- Steam/TheIndieGala/The HumbleB...
- THE BOOK OF UNWRITTEN TALES - ...
- CYPHER: Tekstowa przygówka w s...
© Copyright 2005-2010 Przygodowki.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Przygodowki.pl 2007