- Start
   - Newsy
   - Zapowiedzi
   - Recenzje
   - Solucje
   - Galerie
   - Video
   - Linkownia
   - Pliki
   - Ekipa/Kontakt
   - Wyszukaj
   - FORUM

Kategoria: News

Teksty opublikowane w tej kategorii.

<   123456789101112131415161718192021223242   >

News: Premiera pierwszego epizodu serii Miskatonic       

InformacjaDobra informacja dla wszystkich fanów twórczości Lovecrafta. W dniu dzisiejszym pojawił się pierwszy epizod niskobudżetowej produkcji pod tytułem Miskatonic.

Gra opowiada historię młodej kobiety o imieniu Aurinda, która zaczyna pracę jako profesor na Uniwersytecie Miskatonic w Nowej Anglii. Pogłoski mówią o legendarnym szaleńcu, tajemniczych zniknięciach i niepokojących szeptach. Wszystko na terenie kampusu.

The Inhuman Stain jest pierwszym z trzech epizodów, który oferuje połączenie eksploracji z rozwiązywaniem zagadek. Zwiedzimy wiele lokacji, poznamy ekscentryczne postacie. W grze starano zachować się klimat znany z książek H. P. Lovecrafta. Podczas badania przeróżnych zjawisk na terenie kampusu towarzyszyć nam będą elementy horroru i komedii.

Pierwszy epizod można zakupić na oficjalnej stronie produkcji. Cena to $9.95. Dostępne jest również demo. Jak na razie nie wiadomo, kiedy ujrzymy następne epizody, jednak twórca zakłada, że powinny się o­ne pojawiać w przeciągu 6 miesięcy od wydania ostatniego epizodu.

Trailer można obejrzeć tutaj.           

Autor: NickT, Dodano: piątek, 02 grudnia 2011 - 08:56, Czytano 1231 razy
News: Problemy z realizacją kolejnych części A Vampyre Story       

A Vampyre StoryBill Tiller poinformował na facebooku, jak wygląda sytuacja poszczególnych projektów związanych z serią A Vampyre Story:


  • A Vampyre Story 2 - prace wstrzymane, czekamy na dofinansowanie. Jest pewien postęp w tej kwestii, ale jak na razie nie jest to nic pewnego. To tyle, ile mogę powiedzieć bez naruszania NDA (umowa poufności). Crimson Cow jest wydawcą gry.

  • A Vampyre Story: Year One - prace tymczasowo wstrzymane - pierwotnie gra miała powstać rok temu, kiedy mogłem spokojnie się na niej skupić, ale aby spłacić swoje rachunki, zacząłem pracować nad grą FPS na iPhone'a i iPada, razem ze studiem MunkyFun. Projekt nie został porzucony, po prostu nie zabiera 100 % naszego czasu. Mimo to, zanotowaliśmy duży progres. Musimy jeszcze wykonać skrypty, animacje, oraz upiększyć scenerię i modele postaci. Gra jest już zaprojektowana, fabuła napisana, wszystkie lokacje oraz modele postaci zostały już narysowane. Jest zainteresowanie ze strony MunkyFun odnośnie wspólnego wydania gry, jednak ostateczna decyzja nie zostanie podjęta dopóki nie ukończę swojego obecnego projektu. Gra zostanie ukończona nawet bez wsparcia MunkyFun, jednak z ich pomocą będzie to zrobione szybciej i lepiej.

  • A Vampyre story na Steamie - Valve chce, żebyśmy naprawili kilka znaczących błędów w grze, przed udostępnieniem gry na ich platformie. Ani Crimson Cow, ani AME nie mają wystarczająco pieniędzy, aby przebudować silnik gry, więc najprawdopodobniej nigdy nie pojawi się ona na Steamie.

  • A Vampyre Story na iOS - Crimson Cow i AME chcieliby, aby do tego doszło, jednak nie możemy dojść do porozumienia w kluczowych sprawach dotyczących konwersji gry. Zgaduję jednak, że gra ostatecznie się pojawi.


Według Billa Tillera problemy z realizacją każdego z projektów są spowodowane głównie względami finansowymi. Obecna sytuacja ekonomiczna oraz dość niskie wpływy ze sprzedaży przygodówek nie pomagają, pozostaje jednak mieć nadzieję, że Mona i jej nietoperz Froderick nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa.

Autor: Vicek, Dodano: czwartek, 01 grudnia 2011 - 22:33, Czytano 1197 razy
News: The Cross Formula na ostatniej prostej!       

InformacjaNowa przygodówka studia KatGames, twórców m.in. serii Dream Chronicles, jest już prawie ukończona. Przewidywana data premiery to styczeń 2012.
Główny bohater w grze jest podejrzanym w sprawie morderstwa profesora. Co więcej, jego pamięć nie działa najlepiej, bowiem nie wie nawet jak się nazywa.
Naszym zadaniem jest odtworzenie jego kroków i odkrycie prawdy. W trakcie rozgrywki odwiedzimy m.in. bazę wojskową.
W odróżnieniu od poprzednich produkcji studia, lokacje w The Cross Formula będą bardziej kreskówkowe i żywsze. Twórcy obiecują również niezwykły klimat oraz oprawę audiowizualną.

Autor: Vicek, Dodano: wtorek, 29 listopada 2011 - 13:53, Czytano 1453 razy
News: Premiera Botaniculi na początku przyszłego roku!       

InformacjaAmanita Design, twórcy takich hitów jak Machinarium czy Samorost, zapowiedzieli, że ich najnowsze dzieło pod tytułem Botanicula zostanie wydane w pierwszym kwartale przyszłego roku. Co więcej, tak jak w przypadku Machinarium, gra będzie dostępna w wersji pudełkowej. Wszystko za sprawą studia Daedelic Entertainment.
W Botaniculi poznamy losy pięciu istot, które zamieszkują drzewo atakowane przez pasożyty. Chcąc ocalić swój dom, wyruszają w niebezpieczną wyprawę.

Autor: Vicek, Dodano: wtorek, 29 listopada 2011 - 13:44, Czytano 1417 razy
News: Premiera polskojęzycznej wersji Gemini Rue       

InformacjaKilka dni temu miała miejsce premiera polskojęzycznej wersji Gemini Rue - znakomitej przygodówki utrzymanej w konwencji neo-noir. Gra jest dziełem Joshuy Nuernebergera, który udowodnił, że nawet niewielkim nakładem środków można stworzyć wysokiej klasy tytuł. Jeśli marzycie o powrocie do klimatów typowych dla początku lat 90-tych, gdy technologiczna prostota szła w parze z olbrzymią grywalnością, a o fotorealistycznej grafice mogliśmy co najwyżej pomarzyć, ruszajcie do sklepów.Gra została wydana przez CD Projekt w ramach serii "Grywalność ponad wszystko".

Autor: Vicek, Dodano: wtorek, 29 listopada 2011 - 11:40, Czytano 1387 razy

<   123456789101112131415161718192021223242   >

Którego polskiego wydawcę gier uważasz za najlepszego?

[ Wyniki | Ankiety ]

Głosów: 4033

- The Testament of Sherlock Holm...
- Tajne Akta III
- The Testament of Sherlock Holm...
- Syberia III
- FACE NOIR - IL GATTO DAGLI ...
- Broken Sword 5
- Resonance
- Steam/TheIndieGala/The HumbleB...
- THE BOOK OF UNWRITTEN TALES - ...
- CYPHER: Tekstowa przygówka w s...
© Copyright 2005-2010 Przygodowki.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Przygodowki.pl 2007