- Start
   - Newsy
   - Zapowiedzi
   - Recenzje
   - Solucje
   - Galerie
   - Video
   - Linkownia
   - Pliki
   - Ekipa/Kontakt
   - Wyszukaj
   - FORUM

Temat: A Vampyre Story

Teksty opublikowane w tym temacie.
News: Problemy z realizacją kolejnych części A Vampyre Story       

A Vampyre StoryBill Tiller poinformował na facebooku, jak wygląda sytuacja poszczególnych projektów związanych z serią A Vampyre Story:


  • A Vampyre Story 2 - prace wstrzymane, czekamy na dofinansowanie. Jest pewien postęp w tej kwestii, ale jak na razie nie jest to nic pewnego. To tyle, ile mogę powiedzieć bez naruszania NDA (umowa poufności). Crimson Cow jest wydawcą gry.

  • A Vampyre Story: Year One - prace tymczasowo wstrzymane - pierwotnie gra miała powstać rok temu, kiedy mogłem spokojnie się na niej skupić, ale aby spłacić swoje rachunki, zacząłem pracować nad grą FPS na iPhone'a i iPada, razem ze studiem MunkyFun. Projekt nie został porzucony, po prostu nie zabiera 100 % naszego czasu. Mimo to, zanotowaliśmy duży progres. Musimy jeszcze wykonać skrypty, animacje, oraz upiększyć scenerię i modele postaci. Gra jest już zaprojektowana, fabuła napisana, wszystkie lokacje oraz modele postaci zostały już narysowane. Jest zainteresowanie ze strony MunkyFun odnośnie wspólnego wydania gry, jednak ostateczna decyzja nie zostanie podjęta dopóki nie ukończę swojego obecnego projektu. Gra zostanie ukończona nawet bez wsparcia MunkyFun, jednak z ich pomocą będzie to zrobione szybciej i lepiej.

  • A Vampyre story na Steamie - Valve chce, żebyśmy naprawili kilka znaczących błędów w grze, przed udostępnieniem gry na ich platformie. Ani Crimson Cow, ani AME nie mają wystarczająco pieniędzy, aby przebudować silnik gry, więc najprawdopodobniej nigdy nie pojawi się ona na Steamie.

  • A Vampyre Story na iOS - Crimson Cow i AME chcieliby, aby do tego doszło, jednak nie możemy dojść do porozumienia w kluczowych sprawach dotyczących konwersji gry. Zgaduję jednak, że gra ostatecznie się pojawi.


Według Billa Tillera problemy z realizacją każdego z projektów są spowodowane głównie względami finansowymi. Obecna sytuacja ekonomiczna oraz dość niskie wpływy ze sprzedaży przygodówek nie pomagają, pozostaje jednak mieć nadzieję, że Mona i jej nietoperz Froderick nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa.

Autor: Vicek, Dodano: czwartek, 01 grudnia 2011 - 22:33, Czytano 1197 razy
News: A Vampyre Story - Zapowiedź       

A Vampyre StoryWszystkich zainteresowanych grą A Vampyre Story zapraszam do przeczytania jej zapowiedzi.
Dodam, że scenariusz do tej gry stworzył Bill Tiller, który wcześniej maczał palce w takich dziełach, jak choćby saga Monkey Island lub Indiana Jones. Autorem zapowiedzi jest Shadow.

Dziękujemy i zapraszamy!

Autor: Radek26, Dodano: środa, 01 sierpnia 2007 - 22:03, Czytano 1269 razy
Zapowiedź: A Vampyre Story       

A Vampyre StoryLosy niektórych projektów tworzonych przez małe firmy są dość ciekawe. Mało brakowało, a pewnych znakomitych gier nie ujrzelibyśmy nigdy na oczy. Taka sytuacja miała miejsce np. w przypadku pierwszej części gry Gothic, czy też pierwszego Runaway. Z podobnymi problemami borykali się twórcy produktu A Vampyre Story, który został zapowiedziany jeszcze w 2004 roku. Na początku nie było wiadomo, czy prace nad nim zostaną ukończone, gdyż jego twórcy mieli problem ze znalezieniem wydawcy i to przez długi czas. Na szczęście taki ktoś się znalazł, zaś fani przygodówek powinni się przyjrzeć temu tytułowi z kilku powodów.


„Chora miłość”

A Vampyre Story

Na początku warto wspomnieć, że scenariusz do tej gry stworzył Bill Tiller, który wcześniej maczał palce w takich dziełach, jak choćby saga Monkey Island lub Indiana Jones. Miłośnicy tej pierwszej serii z pewnością pamiętają, że historia o małpiej wyspie charakteryzowała się dużą dawką humoru. Nie inaczej będzie z projektem A Vampyre Story, gdzie nie raz będziemy mieli okazję, aby wybuchnąć śmiechem. Wracając do fabuły, jej akcja została osadzona w erze wiktoriańskiej we Francji około 1880 roku. Główną bohaterką jest francuska śpiewaczka operowa o imieniu Mona. Jej największym marzeniem jest zaśpiewać w teatrze, w Paryżu, jednak plany jej krzyżuje pewien obłąkańczo zakochany w niej wampir. Porywa Monę do swojego zamku, zaś sama bohaterka na skutek transformacji nie jest już człowiekiem z krwi i kości. Aby spełnić swoje marzenia musi się o­na najpierw wydostać z zamku. Warto dodać, że podczas rozgrywki zyskamy towarzysza w postaci nietoperza, który czasem pomoże nam w rozwiązywaniu przeróżnych łamigłówek.


„Ciekawy wygląd”

A Vampyre Story

Oprawa graficzna nowej gry Billa Tillera prezentuję się dosyć ciekawie. O ile same otoczenie jest tylko dwuwymiarowe to same postacie będą już w 3d. Warto wspomnieć, że chociaż Mona jest już wampirem, to w tym tytule nie uświadczycie jakiś scen przemocy. Powód jest dość prosty, twórcy gry kierują swój produkt do dość szerokiej grupy odbiorców, jeśli chodzi o wiek. Planują, aby bawił o­n zarówno najmłodszych, jak i starszych miłośników gier przygodowych. Co prawda, od czasu do czasu trzeba będzie wyssać trochę krwi, ale do żadnego zgonu człowieka nie doprowadzimy. Po prostu Mona nabierze tyle „czerwonego płynu”, ile jej potrzeba do przetrwania, zaś napotkanym osobom zostawi „odpowiedni zapas”.


„Model rozgrywki”

A Vampyre Story

Ci z was, którzy znają legendy o wampirach, lub chociaż widzieli jakiś film o nich zapewnie już się domyślili, że akcja gry będzie dziać się tylko nocą. W końcu te stworzenia nie lubią słońca i nawet krem przeciwsłoneczny tego nie zmieni. Co do długości fabuły, wiadomo na razie tyle, że będzie o­na podzielona na 7 rozdziałów. W niektórych momentach rozgrywki będziemy musieli skorzystać z nadprzyrodzonych umiejętności Mony, jak zamiana w nietoperza, czy też wpływanie na warunki pogodowe.


„Czas oczekiwania”

A Vampyre Story zapowiada się naprawdę interesująco. Niestety, w chwili obecnej nie podano daty premiery, czy chociaż dokładnej daty zakończenia prac nad tym tytułem. Wszystko wskazuje jednak na to, że gra ta pojawi się gdzieś pod koniec bieżącego roku. Dodam także, że przygodówka ta ukaże się w Polsce za pośrednictwem firmy Nicolas Games i może okazać się jednym z czarnych koni na rynku przygodówek.

Autor: Shadow, Dodano: niedziela, 29 lipca 2007 - 12:57, Czytano 4369 razy

Którego polskiego wydawcę gier uważasz za najlepszego?

[ Wyniki | Ankiety ]

Głosów: 4033

- The Testament of Sherlock Holm...
- Tajne Akta III
- The Testament of Sherlock Holm...
- Syberia III
- FACE NOIR - IL GATTO DAGLI ...
- Broken Sword 5
- Resonance
- Steam/TheIndieGala/The HumbleB...
- THE BOOK OF UNWRITTEN TALES - ...
- CYPHER: Tekstowa przygówka w s...
© Copyright 2005-2010 Przygodowki.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Przygodowki.pl 2007